Çocuklar ve Oyun

Çocuklar ve Oyun
Çocuklar ve Oyun

Çocuklar oyun oynar, kendi başlarına oyun oynamayı eğlenmeyi çok iyi bilir ve farkında olmadan kendilerini geliştirirler. Oyun onlar için her şey demektir.

Kız çocukları evcilik gibi oyunları daha çok sever ilgi duyarlar. Oyuncuktan yemek pişirir,kahve yaparlar barbi bekler evcilik alanları minik mobilya koltuk takımları cezve ve fincanlar onlar için evde bulunan her eşyanın minimali oyuncaktır.

Erkek çocukları ise daha çok arabalara ilgi duyar arabalarla ilgilenirler kamyonlar tırlar itfaiye araçları Bir sürü arabaları vardır. Renk renk model model bazen uyku sersemi uyanırsınız ve birinin üzerinde kaya kaya kendinizi hoppp yerde bulabilirsiniz tecrübe ile sabit 🙂

Hem kız çocuklarının hem erkek çocuklarının oynadığı oyunlarda var elbette, Bunlara örnek sokak oyunları diyebiliriz

Örneğin; yakan top , istop, saklambaç,sek sek gibi oyunlar bir kaç kişiyle oynanan ve çocukların en sevdiği oyunlardandır.

Çocukların eline ilk iş olarak akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar vermek yerine onlara oyun oynamayı öğretmeli sevdirmeli ve hatta onlarla beraber oyun oynamalısınız. Çocuklara arkadaş edinmeleri için yardımcı olmalı,onları asosyal bireyler olmaya itmemeli, öz güven kazandırmalısınız. Unutmayın çocuklar oyunlar ile büyümektedirler.