Laminat Parke Üretimi

Laminat Parke Üretimi
Laminat Parke Üretimi

Laminat parke üretimi;İsminden de anlaşıldığı gibi ısı ve basınç etkisiyle, farklı türde ağaçların ince bir şekilde kesilip yapıştırılarak laminasyon işlemine maruz kalarak üretilir.Bu üretimde en önemli etken kullanılan çeşitli ağaçların laminat parkelerimizin dayanıklılığına, kullanımına ve kalitesine doğrudan doğruya etki eder.

Genellikle dünyada ve Türkiye’de firmalar maliyetleri düşük tutabilmek için alt katmanda kullandıkları ağaç kalitesini düşük tutup, uygun bir fiyata parke üretimi çıkartma yoluna başvururlar.Ancak bu durum  parkelerimizin kullanım süresini ve dayanıklılığını azaltır.Yani aslında ekonomik parke kullanmaya çalışırken kendimizi daha çok zarara uğratabiliriz.

Laminat parkeler kullanılan boya ve pres yöntemi sebebi ile herhangi bir yüzey parlatma veya başka bir işlemi yüzeyine ihtiyaç duymaz. Laminat parkeler üst levhada kullanılan malzemenin türüne ve reçineleme işleminin şekline göre sudan etkilenebilir yada etkilenmeyebilir.Bu yüzden geçmişe göre günümüzde sudan etkilenmeyen parke daha çok tercih edilir.