Mobilya Tasarım Eğitimi

Mobilya Tasarım Eğitimi
Mobilya Tasarım Eğitimi

Tasarım; Hayal gücünün insanoğluna verdiği en büyük hazinedir. İnsanoğlunun Hayal gücü sayesinde henüz gelişmemiş olan pek çok şey gelişme seyrine girmiş ve insan hayatı son derece kolaylaşır hale gelmiştir. Özellikle yapılmamış olan ürünleri ortaya çıkarmak ya da var olan ürünler üzerinden farklı tasarımlar oluşturmak hayal gücünden bir bakış açısıdır.
Bu kadar değerli ve önemli olan bir şey elbette ki hobi olarak kendine özgü tasarımlar yapmaya yardımcı Nişantaşı’nda bir çok kurs havasında yerler açılmaya başlamış olup Mobilya Tasarım Kursları mobilya sektöründe de kendisini göstermeye başlamıştır.
Çalışan kişiler dahil insanların hayatlarının büyük bir kısmını evlerin de geçireceklerinden dolayı evlerinde zaman son derece özel ve değerlidir.
Bu sebeple “Mobilya Tasarım Kursları” mobilya tasarımı ile ilgili eğitim yapan kurum ve kuruluşlar olup Bu kursların amacı, mobilya tasarımı hakkında insanları bilgilendirmek ve Mobilya tasarım kursu kapsamında katılımcılara ağacın yapısı, kök, gövde, taç, ağacın kesitleri, ağacın kullanım yerleri, ağacın türleri ve kurutulması, yonga levha ve MDF masif ve kontur plaklar, yüzey işleme metotları, kaplamalar, vernik ve reçineler, lake boyalar, mobilyada birleştirme şekilleri, mobilyada kapak konstrüksiyon gibi eğitimlerle konstrüksiyon, bağlantı sistemleri, döşeme çeşitleri ve detayları ve süsleme teknikleri ile ilgili çizimleri hakkında kapsamlı bilgiler verilmektedir. Yapılan bu eğitim programlarına istinaden var olan değişim ve gelişimin içinde olarak günümüz standartlarında gerekli olabilecek teknoloji ile kendini geliştirmek isteyen ve firma sahipleri ile farklı projelere imza atma imkanı sağlayan bir proje olmuştur.