Salonlarda Koltuk Ve Halı Uyumu

Salonlarda Halı Ve Koltuk Uyumu
Salonlarda Halı Ve Koltuk Uyumu

Son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte dizayn edilen monte edilebilir zemin parkeler halılar ile kapatılmıyor. Ne Yazık ki halı kullanılmaması daha sade bir havanın oluşmasına neden olmaktadır. Ancak küçükte olsa evler de yer yer halı oluşumları da görmekteyiz.

Evlerde halı koltuk uyumu yakalamak isteyenler için zeminin rengine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin; zemin rengiyle benzer renklerden halı kullanımı sade bir görüntü oluşumu sağlanmaktadır. Fakat renkli desenleri bulunan halılardan yana seçiminiz olursa daha canlı bir salon yaratmış olacaksınız.. Burada seçtiğiniz ve kullandığınız halı ile koltuklardaki uyum Birebir aynı renk olması yerine bir takım motifler ve renklerde olması sizin için faydalı olacaktır..

Mesela; Koltuklarınız bordo tonlarda ise krem renkli bir halı seçimi ideal olmakla birlikte halının üzerinde bulunan detaylar da hoşluk katacaktır. Bunun gibi küçük numaralar üzerinden düzenli ve karakteristik detaylar da oluşturmak mümkün olmakla birlikte kullanılan süs araç gereçlerle de bu uyumu yakalamanız mümkün…
Koyu renk halılara sahipseniz şayet halıların daha açık renk olmasını sağlamalısınız. Bu durum yoğun kalabalık görüntünün önüne geçecek ve koltukların daha çok ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Öyle ki salonlarda en önemli üçlü, koltuklar, televizyon ve yemek masası olarak biliniyor. Herhangi birini merkez seçmeniz halinde yerleştirmede ve renk uyumların sorunları yaşamaktan kurtulacaksınız.ve Bu detaylara bağlı kalarak perde ya da aksesuar seçimlerinizi de yapabilirsiniz. Açık renk koltuk takımlarınız varsa da daha renkli halılar kullanabilirsiniz. Son zamanlarda çok fazla tercih edilen hasır detaylar bir hayli farklı bir hava katacaktır Bunun dışında Aksesuar seçimlerini de de tercihleriniz vazolardan ve gerçek çiçeklerden yana olmalıdır. Genel olarak halıların ve perdelerin aynı renk tonlarında olduğunu göreceğiz bir sezondan daha çok . Grili ya da kahve tonlarından koltuklar seçimlerine de sıkça göreceğiz. Bu tonların ön plana çıkması amacıyla da perde ile halılarda   krem tonlarını kullanmanız renkler arasındaki geçişi sağlayacak ve . Krem rengi çoğu salonun vazgeçilmez rengi olacaktır..